Buddhista templom Szöulban - Bongeunsa

2019.11.07

A buddhizmus a 4.-től a 12. századig az ország első számú vallása közé tartozott. A 13. században, a későbbi Taejo császár, aki puccsal átvette a hatalmat Korea irányítása felett, és uralkodásával elkezdődött a Joseon dinasztia, a buddhista templomok száma egyre jobban csökkent, a vallás gyakorlása törvényen kívülivé vált, a buddhista monkok megkülönböztetésben részesültek és így maga a buddhizmus másodlagos vallás lett a félszigeten. A dinasztiában pedig elkezdett erősödni a konfocianizmus tana és a sámánizmus. 

A 18. században jelentősen erősödött a kereszténység, 

A japán megszállás alatt (1910-1945) hatással volt az ország buddhizmussal kapcsolatos vallására, így rendszerében átvette a japán szokásokat.

A 2. világháborút követően pedig az ország vezetői hol gyengíteni, hol erősíteni akarták a vallást, több kevesebb sikerrel. 

Mára már a lakosság 27,6 %-a vallotta magát kereszténynek, és 15,5%-a buddhistának, a 2015-ös népszámláláson. 

Szöulban több buddhista templom található, de én most csak 1-et, a Bongeunsa templomot fogom bemutatni képekben. 

28 helyszín található a templom területén
28 helyszín található a templom területén

A képen látható 5 színnek jelentése a következő:

Zöld: fiatalság, életerő, harmónia

Kék: nyugalom, felemelkedés, a végtelen, gyógyítás, tisztaság 

(sötét és világos kéknek más-más jelentése van)

Fehér: az elvek tisztasága, hosszú élet, és a tudás

Sárga: legmagasabb fokozatú szimbólum, a szerzetesek kabátjának sáfrányszíne, de egyben a lemondást és a vágytalanságot is szimbolizálja

Piros: életerő, megőrzés, tűz (melegség, és kényelem), és szent dolgok vagy helyek 

A képen nem látható, de a 6. szín a fekete, aminek a jelentése nem áll távol a nyugatiéhez. Szintén az utálatot és a sötétséget szimbolizálja. Ez nem túl pozitív, de a feketét gyakran a hódítás emlékeztetőjeként használják, nem a megsemmisítés, hanem a gonosz jóvá változtatása céljából.

A bejáratnál a hívők vehetnek rizst, virágot, amit az oltárakhoz helyezhetnek,1-1 füstülő, vagy gyertya elhelyezésével. Étel-felajánlása különböző jentéssel bír a buddhizmusban.

  • Ezzel kapcsolatot teremtenek a spirituális világgal. 
  • Ez azt is jelenti, hogy felszabadítják az önzőséget és megnyithatják a szívüket mások igényeihez.
  • Ételt ajándékoznak az éhségben lévő szellemeknek. (Az éhes szellemek képviselik minden kapzsiságunkat, szomjúságunkat és ragaszkodásunkat, amelyek kötődnek bennünket a bánatunkhoz és csalódásunkhoz.)

안녕~

@Cintia Lonkai
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el