Campus Mundi

2019.08.28

Míg az Erasmus Dél-Koreába nem nyújt finanszírozást, addig ilyen esetekre jobbhíján a Campus Mundira számíthatunk.

A Campus Mundiról bővebben itt találtok leírást: 

Több ösztöndíj közül választhattok: részképzés, szakmai gyakorlat, rövid tanulmányút. A továbbiakban a Részképzés ügyintézésének menetét fogom nektek részletezni.

Az oldalon megtalálható formanyomtatványok közül az alábbiakat kell bekülfened:

  • Motivációs levél
  • Képzési adatok igazolása
  • Önkéntes tevékenység igazolása (jó ha van)
  • Szaktanári ajánlás, intézményi jóváhagyás (többlépcsős, jobb ha időt szántok rá)
  • Szociális kiegészítő támoagtásra való jogosultság (opcionális)
  • Igazolás szakmai és közéleti önkéntes tevékenységről (opcionális)

Plusz: Nelvvizsgabizonyítvány, Europass önéletrajz

    1.    Motivációs levél

A Campus Mundi oldalán találtok egy oldalt a dokumentumokról és ott tippeket a motivációs levél megírásához. (Katt a szövegre a honlap megnyitásához)

Fontos, hogy tudd: Nem ér semmit a pályázatotok, egy jó motivációs levél nélkül. 

Hogy miért írom ezt? Mert csaknem 30 pontot tesz ki a 100-ból. 

A pályázati felhívás végén megtaláljátok a pontozási táblázatot, ami tökéletes útmutatást fog adni nektek. Törekedjetek arra, hogy ne olyan motivációtok legyen, mint "Tetszik a kultúra egy ideje", mert ez számukra nem nagy jelentőségű. Próbáld leírni milyen aktivitásokat csináltál az utóbbi időben (ESN tevékenység vagy más), miért vagy Te különleges a jelentkezők közül és miért lenne érdemes Téged támogatniuk.

    2.    Képzési adatok

De még így sem a motivációs levél az, ami a legtöbb pontot teszi ki a pályázatodnak, hanem a tanulmányi eredményed. Ez már egy komplexebb rész. 

Egy friss kreditigazolást kell beküldened (ezt a TO-n tudod beszerezni) és az ott szereplő összesített korrigált kreditindexet (lásd. Össz. KKI a Nepun ->Tanulmányi átlagok -> utolsó lezárt félév részleteinél) fogják összehasonlítani a szakátlagodéhoz...

Vagyis, ha a te szakod átlagosan 3,5-ös átlagot ért el, és te azt látod, hogy nálad 4,1 szerepel, akkor eléggé magas pontot fogsz kapni a pályázaton. Viszont ha az átlaghoz képest alul, vagy pont ott helyezkedsz el, akkor kevesebbet.

Note: A szakátlagodat a Campus Mundi fogja lekérni az egyetemedtől, ezzel neked már nincs teendőd.

    3.    Szaktanári ajánlás, intézményi igazolás

Először is, meg kell találnod a szakodhoz közel álló vezetőt, vagy az intézmény igazgatóját. Ezután meg kell kérned, hogy támogasson a kiutazásban és miután kitöltötte a formanyomtatványt, el kell menned a nemzetközi kapcsolatokért felelős osztályhoz. Ők eljuttatják ahhoz az egyetemi vezetőhöz, aki a további engedélyezésről dönt. Az utolsó lépcsőnél eltelhet egy kis idő, de ez változó.

Miután benyújtottad az összes dokumentumot és ezzel együtt a pályázatod, 2 hónapig várnod kell az eredményre.

2 hónap múlva meghozzák a határozatot, miszerint sikeres pályázat büszke tulajdonosa vagy, alá kell írnod a szerződést, elküldeni a személyi azonosságodat bizonyító szkennelt dokumentumot postán és miután megkapják, aláírják, már indul is a folyósítási ügyintézés.

Figyelem: A folyósításra 1 hónap időkorllátot határoznak meg, ezért figyelj oda, hogy biztos megkapd a pénzt, mielőtt kiutaznál!

Note: az általuk meghatározott ponthatár itthoni egyetemenként eltérő lehet.

Sikeres jelentkezést kívánok!

@Cintia Lonkai
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el