Egyetemi lehetőség

2019.09.01

Régebben csak kapkodtam a fejem, amikor azt hallottam a szaktársaimtól, hogy elmennek tanulni egy félévre, másik országba. Megdöbbenésemet az fokozta, hogy elmondásuk szerint az az egyetem nyújtotta ezt a lehetőséget, ahova én is járok.

Most leírom Nektek, hogyan jelentkezhettek és menedzselhetitek Ti is ezt, akár PTE-n tanultok, akár máshol. 

Rátalálás

A legtöbb hazai egyetem kapcsolatban áll külföldi egyetemekkel és a partnerség során előszeretettel osztják meg egymás között a tanulóikat. Ha nem vagy biztos abban, hogy a Te egyetemednek is van ilyen összeköttetése, nézz utána, hogy van-e International Office az épületben, vagy nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó irodája.

Egy nap a PTE Kapcsolati és Nemzetköziesítési Igazgatósága emailen küldött egy felhívást, miszerint jelentkezz USA-ba egy tandíjmentes tanulmányi félév keretében. Ezt az úticélt bár elvetettem, megláttam, hogy nem csak az USA-ba, hanem Mexikóba, Peruba, Ausztráliába, Tajvanba, Japánba, Kínába, és nem utolsó sorban, Dél-Koreába is meghirdettek ugyanilyen elnevezéssel lehetőségeket.

Az aktuális egyetemeket itt találjátok a PTE keretein belül:

Kritériumok

Miután kiválasztottad, hogy melyik külföldi egyetemre járnál szívesen, végig kell venned a kritériumokat:

  • minimum másodéves hallgató legyek
  • rendelkezzek jó angol nyelvtudással
  • maximum 2 fő hallgató részére

Figyelem: Más egyetemek partneriskolái eltérő kritériumokat szabhatnak, így a PTE-n kívül más egyetem kritériumaiért a hivatalos irodákban érdeklődj.

Ezek voltak a fő kritériumok. Amik igazán számítottak a jelentkezésnél, csak ezután jöttek...

Előnyt jelent, ha:

  • magas szinten ismersz legalább 1 idegen nyelvet (opcionális az angol)
  • részt vettél valamilyen közösségi tevékenységben, amivel az iskoládat támogattad (akár az iskoládon belüli diákszövetkezetek tagjaként, vagy Erasmus Buddy-ként)
  • jó tanulmányi eredményekkel rendelkezel (kérd: Transcript vagy Kreditigazolás)

Emellett angol nyelvű motivációs levelet és önéletrajzot is be kell küldened a jelentkezésnél.

Mindent igazolnod kell hivatalos papírral. Ekkor még nem tudod, de a TO-s nénik kedvence leszel... és lesz, amikor inkább odamész, mint haza.

Várakozás

A benyújtás után meg kell várnod a jelentkezési határidő lejártát, onnan pedig beletelik pár hétbe, mire megkapod azt értesítést, hogy az itthoni egyetemed elfogadta a jelentkezésed.

Finanszírozás, avagy ösztöndíj-jelentkezés

Ehhez a részhez több információt a Campus Mundi című bejegyzésben találsz:

Újabb lépcső: kinti egyetemre való jelentkezés

Hurrá! Elfogadta a jelentkezésedet az egyetemed! Fantasztikus, akkor most jöhet újra a dokumentumok összegyűjtése, hogy jelentkezhess a kinti egyetemre.

Ugyanis ahány egyetem, annyi rendszer, így van, hogy a kinti egyetem egyéni felületén is be kell regisztrálnod és be kell adnod a szükséges dokumentumokat, hogy fel tudjanak venni a saját adatbázisukba.

Kért dokumentumok:

  • Aktív hallgatói jogviszony
  • Nyelvvizsgabizonyítvány
  • Bescannelt útlevél
  • Angol nyelvű kreditigazolás (Transcript)
  • Biztosítás
  • Az általuk megadott és kitöltött Participation Agreement
  • Egy kép rólad

Biztosítás:

A koreai rendszerben leírtak alapján, csak azok tanulhatnak Dél-Koreában, akik rendelkeznek sürgős balesetek ellátását fedező biztosítással.

Fontos, hogy már az indulás napjától a visszaérkezés napjáig be légy biztosítva, és ha teheted válassz olyan csomagot, ami az egész világra érvényes. 

Személy szerint, én a Mondialt tudom ajánlani mindenkinek, aki hosszabb vagy rövidebb távra utazik. A biztosítás online is megköthető, és különböző csomagok állnak rendelkezésre, amik ezáltal személyreszabhatóvá teszik a szolgáltatást.

Figyelem: a külföldi egyetem által megadott határidőket, a saját időzónájukban adják meg, figyelj erre a beküldésnél.

Repülőjegy

Fontos, hogy jó időben vedd meg, amikor az árak még nem túl magasak. Érdemes több oldalon is böngészni, illetve olyan applikációkat letölteni, amik összegyűjtik a legjobb árakat, helyeket, járatokat. Mivel elég kezdő vagyok a repülőjegy-vásárlásban, utána olvastam, hogy mik a trükkök ezen a területen.

Vannak akik legendának tartják, de érdemes lehet inkognito módba keresgélni a járatokat, mivel a légitársaság honlapja az árak emelésével próbál rávenni a jegyek megvásárlására. Ha pl. a honlap észleli, hogy téged Budapest és Szöul távolsága egyre jobban érdekel, akkor az árakat emelni fogja, hog úgy érezd, azonnal meg kell venned.

Amiket eddig elolvastál, az röpke 3 hónap történései (a Campus Mundi nékül).

Remélem hasznosnak találtad ezt az ismertetőt! 

További bejegyzéseimben a koreai életről is olvashattok majd.

@Cintia Lonkai
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el